Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi / Małopolskie /
A+ R A-

Sadzić, hodować – nie patentować!

Ziemniaki, buraki, kapustę oraz inne, jeszcze niezmodyfikowane genetycznie warzywa rozdawano dziś na krakowskim Rynku. Happening był częścią protestu przeciwko patentowaniu nasion, GMO i niszczeniu tradycyjnego rolnictwa. Ustawa o nasiennictwie, która czeka na podpis prezydenta Bronisława Komorowskiego, a wcześniej w parlamencie została przyjęta głosami koalicji PO-PSL, dopuszcza możliwość handlu nasionami modyfikowanymi genetycznie w naszym kraju.

Film

F.A. Kraków

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.