Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /
A+ R A-

Katowice: Spotkanie z organizatorami obozu w Lubiatowie

  • Data wydarzenia: 28 czerwca 2012 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:
28 czerwca (czwartek) w kluboczajowni Teoria w Katowicach przy ul. Dworcowej 13, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie promujące Obóz Antyatomowy, przypadający na dni 23-29 lipca w Lubiatowie.

Na spotkaniu będzie można porozmawiać o programie Obozu oraz jego logistyce.Podczas pobytu w Lubiatowie będziemy gośćmi lokalnej społeczności tego miejsca, a zarazem reprezentantami własnej społeczności: aktywistów antyatomowych i społecznych. Od nas samych zależy, jaki obraz tej zbiorowości po sobie pozostawimy. Dlatego warto dowiedzieć się o regułach obowiązujących podczas Obozu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych !

F.A. Łódź

F.A. Łódź

Początki działalności Federacji Anarchistycznej Łódź sięgają końca lat osiemdziesiątych i działającej w mieście Pomarańczowej Alternatywy.  Akcje w owym czasie skupiały się głównie na organizacji happeningów i  demonstracji  mających na celu zwiększenie zakresu swobód obywatelskich i dyskredytację ówczesnych  władz. Po okresie przemian systemowych łódzcy anarchiści skoncentrowali swoje działania wokół tematów ekologicznych i antymilitarystycznych, organizując demonstracje i wydając własne pismo „Ortodox”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych łódzcy działacze poszerzają zakres swoich zainteresowań o tematy pracownicze (współtworząc związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza), antyrasistowskie (demonstracje, konferencje, organizacja akcji Kolorowa Tolerancja), ekologiczne (pokazy filmowe i pikiety).  Osobną działalnością stanowi organizowana od 10 lat akcja rozdawania najbiedniejszym mieszkańcom naszego miasta darmowych posiłków (Food not Bombs), których udało się już wydać ponad 30 tysięcy.  W chwili obecnej działacze Federacji Anarchistycznej Łódź uczestniczą również w działaniach innych grup wolnościowych i ekologicznych w Łodzi.

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.