Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /
A+ R A-

Łódź: Spotkanie informacyjne - Lubiatowo 2012

  • Data wydarzenia: 04 lipca 2012 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

Zapraszamy na spotkanie z organizatorami Obozu Antyatomowego, jaki odbędzie się w pomorskiej miejscowości Lubiatowo w dniach 23 – 29 lipca 2012.

Spotkanie odbędzie się w środę, 4 lipca, o godzinie 17:00 w łódzkiej świetlicy Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101, lewa oficyna, I piętro. Wstęp wolny!

Podczas spotkania przedstawiciele kolektywu organizacyjnego imprezy przedstawią ideę Obozu Antyatomowego i jego program. Podzielą się również praktycznymi informacjami dotyczącymi przyjazdu do Lubiatowa i udziału w imprezie, i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z tymi sprawami.

 Obóz Antyatomowy – przeciwko energetyce nuklearnej, na rzecz demokracji energetycznej odbędzie się 23 – 29 lipca 2012 w miejscowości Lubiatowo na Pomorzu, 90 kilometrów na zachód od Gdańska. Lubiatowo to jedna z trzech miejscowości wytypowanych przez koncern energetyczny PGE pod budowę elektrowni jądrowej.

Na program imprezy składać się będą liczne wykłady, spotkania poświęcone zagrożeniom związanym z budową elektrowni atomowych, alternatywnym źródłom energii, jak również praktycznym i prawnym aspektom samoorganizacji społecznej i demokracji bezpośredniej, jako koniecznego warunku tworzenia demokracji energetycznej.

W planach przewidziano również cykl warsztatów rozwijających umiejętności przydatne w kampaniach społecznych.Podczas obozu odbędzie się Szkoła Letnia Fundacji im. Heinricha Boella: "Zielona Energia w Twoim domu" i Międzynarodowe Spotkania Młodzieży EYFA z udziałem przedstawicieli ruchów antyatomowych z Europy Centralnej.Obóz zakończy demonstracja antyatomowa w Gdańsku w niedzielę, 29 lipca.

 Uczestnikom i uczestniczkom obozu zapewniamy możliwość nieodpłatnego rozbicia namiotu na jego terenie. Na miejscu będzie dostępne wegańskie wyżywienie (odpłatnie). Na terenie obozu gwarantujemy zaplecze sanitarne, całodobową opiekę medyczną, punkty: internetowy i ładowania telefonów komórkowych, jak również opiekę nad dziećmi podczas trwania spotkań i warsztatów.  

F.A. Łódź

F.A. Łódź

Początki działalności Federacji Anarchistycznej Łódź sięgają końca lat osiemdziesiątych i działającej w mieście Pomarańczowej Alternatywy.  Akcje w owym czasie skupiały się głównie na organizacji happeningów i  demonstracji  mających na celu zwiększenie zakresu swobód obywatelskich i dyskredytację ówczesnych  władz. Po okresie przemian systemowych łódzcy anarchiści skoncentrowali swoje działania wokół tematów ekologicznych i antymilitarystycznych, organizując demonstracje i wydając własne pismo „Ortodox”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych łódzcy działacze poszerzają zakres swoich zainteresowań o tematy pracownicze (współtworząc związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza), antyrasistowskie (demonstracje, konferencje, organizacja akcji Kolorowa Tolerancja), ekologiczne (pokazy filmowe i pikiety).  Osobną działalnością stanowi organizowana od 10 lat akcja rozdawania najbiedniejszym mieszkańcom naszego miasta darmowych posiłków (Food not Bombs), których udało się już wydać ponad 30 tysięcy.  W chwili obecnej działacze Federacji Anarchistycznej Łódź uczestniczą również w działaniach innych grup wolnościowych i ekologicznych w Łodzi.

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.