Pokaz filmów na temat białoruskich anarchistów

(F.A. Poznań)
  • Data wydarzenia: 09 lutego 2012 r.
  • Godziny: 19:00
  • Miejsce: Poznań, Rozbrat ul.Pułaskiego 21a
  • Organizator:
W ramach Czwartkowych Spotkań Filmowych
Anarchistyczny Czarny Krzyż

zaprasza na pokaz filmów na temat trójki uwięzionych białoruskich anarchistów
Igora Oliniewicza, Mikołaja Dziedoka i Aleksandra Franckiewicza

zaprezentujemy dwa filmy:
"Anarchiści.Akcja Bezpośrednia"
i
"Nie przestrzegający prawa"
więcej informacji wkrótce
ZAPRASZAMY!!!
Miejsce:Rozbrat ul.Pułaskiego 21 a,Poznań
F.A. Poznań

F.A. Poznań

Aktywność poznańskiej sekcji FA stanowi szeroki wachlarz działań.

Z jednej strony są to różnorakie formy protestu i agitacji. Można by określić ten rodzaj aktywności jako aktywność doraźną. Charakteryzuje się ona "zewnętrznym" przesłaniem naszej grupy. Działalność ta daje nam możliwość wyrażenia swojego zdania, jest formą nacisku na władzę i inne instytucje oraz stanowi dla nas czynnik propagandowy. W tym zakresie działań mieszczą się zarówno akcje spektakularne takie jak demonstracje, happeningi, akcje bezpośrednie jak te mniej: petycje, plakaty, pisma etc.

Z drugiej zaś staramy się budować naszą rzeczywistość poprzez kreowanie świadomości na co dzień. Tworzymy wolnościową społeczność, która podejmuje działania na rzecz oddolnego, niezależnego i samorządnego życia. Działalność ta jest oparta o Rozbrat nadający grupie charakter stabilny. Federacja Anarchistyczna w roku 1997 otworzyła tu Bibliotekę Wolnościową, a w 2000 Klub Anarchistyczny gdzie znajdują się również biuro FA sekcja Poznań
O aktywności tej stabilnej wynikającej głównie z posiadania swojego miejsca można by pisać jeszcze bardzo dużo. Przede wszystkim Rozbrat daje nam możliwość bezpośredniego i łatwego kontaktu miedzy ludźmi. W oparciu o to miejsce możemy spotykać się z ludźmi mającymi podobny stosunek do otaczającego świata, rozmawiać, dyskutować, pomagać.

Strona www: www.rozbrat.org E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ostatnie od F.A. Poznań

Artykuły podobne

W górę