Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Poznań: "Izraelski apartheid i pokojowy opór". Spotkanie z autorem.

• Data wydarzenia: 21 stycznia 2011 r.
  • Godziny: 18:00
  • Miejsce: Rozbrat - Pułaskiego 21 a Poznań
  • Organizator: Kolektyw Rozbrat, Polska Kampania Solidarności z Palestyną, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Palestyńczyków Polskich
Zapraszamy na spotkanie

IZRAELSKI APARTHEID I POKOJOWY OPÓR

Polska Kampania Solidarności z Palestyną, Kolektyw Rozbrat oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Palestyńczyków Polskich zapraszają na spotkanie z Benem Whitem - autorem książki "Apartheid izraelski"

Ben White - niezależny dziennikarz, pisarz i publicysta, działacz na rzecz praw człowieka specjalizujący się w tematyce konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Publikował m.in na łamach Guardiana, Al-Jazeery
English i Christian Science Monitor. Jego książka "Apartheid izraelski - przewodnik dla początkujących"* (wyd Książka i Prasa, 2010) zyskała rekomendację i uznanie laureata Pokojowej Nagrody Nobla arcybiskupa Desmonda Tutu i profesora Ilana Pappe`a. White wykładał m.in w Londynie na zaproszenie Amnesty International, w parlamencie brytyjskim, a także w kościołach i na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.

F.A. Poznań

Aktywność poznańskiej sekcji FA stanowi szeroki wachlarz działań.

Z jednej strony są to różnorakie formy protestu i agitacji. Można by określić ten rodzaj aktywności jako aktywność doraźną. Charakteryzuje się ona "zewnętrznym" przesłaniem naszej grupy. Działalność ta daje nam możliwość wyrażenia swojego zdania, jest formą nacisku na władzę i inne instytucje oraz stanowi dla nas czynnik propagandowy. W tym zakresie działań mieszczą się zarówno akcje spektakularne takie jak demonstracje, happeningi, akcje bezpośrednie jak te mniej: petycje, plakaty, pisma etc.

Z drugiej zaś staramy się budować naszą rzeczywistość poprzez kreowanie świadomości na co dzień. Tworzymy wolnościową społeczność, która podejmuje działania na rzecz oddolnego, niezależnego i samorządnego życia. Działalność ta jest oparta o Rozbrat nadający grupie charakter stabilny. Federacja Anarchistyczna w roku 1997 otworzyła tu Bibliotekę Wolnościową, a w 2000 Klub Anarchistyczny gdzie znajdują się również biuro FA sekcja Poznań
O aktywności tej stabilnej wynikającej głównie z posiadania swojego miejsca można by pisać jeszcze bardzo dużo. Przede wszystkim Rozbrat daje nam możliwość bezpośredniego i łatwego kontaktu miedzy ludźmi. W oparciu o to miejsce możemy spotykać się z ludźmi mającymi podobny stosunek do otaczającego świata, rozmawiać, dyskutować, pomagać.

Strona www: www.rozbrat.org E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.