Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

A+ R A-

Odbyła się rozprawa apelacyjna Andrzeja Mazurka

Znamy już wynik dzisiejszej rozprawy odwoławczej Andrzeja Mazurka. Przypomnijmy, że Andrzej oskarżony jest o popełnienie szeregu przestępstw, wszystkich związanych z udziałem w grudniowej rewolcie z 2008 roku. O jego sprawie po raz pierwszy usłyszeliśmy, po tym jak w grudniu 2011 roku współosadzeni z więzienia Larissa opublikowali list otwarty opisujący trudną sytuację w jakiej się znalazł. Ty sposobem Andrzeja ochrzczono mianem „ostatniego więźnia greckiej rewolty z 2008 roku”.
Po dzisiejszej rozprawie, wyrok Andrzeja został zredukowany do 8,5 roku pozbawienia wolności. Ponieważ Andrzej odbył już 2/5 kary, wkrótce warunkowo opuści więzienie! Przed budynkiem sądu apelacyjnego w Atenach odbyło się dynamiczne zgromadzenie solidarnościowe. Cały czas oczekujemy na szczegóły, ale pewne jest, że nie musimy czekać ani chwili, by okazać solidarność z Andrzejem oraz wszystkimi innymi uwięzionymi bojownikami.
11 czerwca to także międzynarodowy dzień solidarności z długoterminowymi anarchistycznymi więźniami. Poniżej publikujemy komunikat grupy solidarnościowej June11.org z USA:
„Miło nam zakomunikować, że w dniu 10 czerwca podczas zgromadzenia solidarnościowego oraz imprezy ulicznej w Bloomington, przez system nagłośnienia odczytano komunikaty dotyczące sytuacji więźniów politycznych w Grecji, w tym Andrzeja. Towarzysze uwięzieni w szponach greckiego państwa, pozostają w naszych sercach i umysłach. Słowa im zadedykowane rozbrzmiewały w centrum naszego małego miasta. Mamy nadzieję, że ten mały gest przyniesie ciepło i siłę wszystkim więźniom oraz tym, którzy walczą przeciwko opresyjnemu społeczeństwu”.
info: grecjawogniu.info/?p=9206
Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.