Ukraina: FAI podłożyło bombę w krematorium dla psów

W związku z przygotowaniami do Euro od ponad roku na Ukrainie masowo zabija się bezpańskie psy i koty.  Mimo głosów protestu i zebraniu dużej ilości podpisów potępiających te praktyki władze zatrudniły setki hyclów, którzy w bestialski sposób zabijają psy pałkami lub strzelają o nich z broni palnej. Bardzo wiele z nich trafia rannych na wysypiska śmieci gdzie umierają lub żywcem są palone w specjalnych do tego wybudowanych krematoriach.

Nie widząc innej możliwości działania członkowie Nieformalnej Federacji Anarchistycznej na Ukrainie na początku maja za pomocą bomby gazowej wysadzili jedno z krematoriów.

W ich oświadczeniu czytamy:

„Przeprowadziliśmy ten atak w płomiennym duchu solidarności z komórki ogólnoświatowej FAI, zwłaszcza zaś z Więzienną Komórką Członków KKO (Grecja). Wasza siła woli oraz gotowość do walki są dla nas inspirujące. Olga! Niemożność udzielenia ci bezpośredniej pomocy zmienia nas w dzikie bestie: obserwując lokalne pustkowia, poszukujemy i staramy się niszczyć wszelką niesprawiedliwość jaką napotkamy. Siły i dużo życzliwości dla Eata i Billy'ego, uwięzionych członków Indonezyjskiej FAI, oraz ich ukrywającego się towarzysza. To samo dla Silvi, Costy i Billy'ego, jak również dla Marco Camenischa - dumnych przeciwników cywilizacji. Dla Luci oraz pozostałych włoskich anarchistów, których spotkały państwowe represje ze względu na walkę jaką prowadzą w ramach działań NO TAV! Dla Tortugi zmagającego się z represjami chilijskiego państwa. Nabierz otuchy! Walka trwa! Trzymaj się tam!

Dwie sekwoje, ALF, Nieformalna Federacja Anarchistyczna/ Międzynarodowy Front Rewolucyjny”