Białoruś: Trwa proces piątki anarchistów

Przed sądem w mińskiej dzielnicy Zawodski dobiega końca proces piątki mińskich anarchistów, oskarżonych o trwającą przez trzy lata serię zamachów z użyciem koktajli Mołotowa na budynki białoruskich władz, organów represji i instytucji współpracujących z reżimem. Podczas trwającego od 18 maja procesu troje z oskarżonych nie przyznało się do stawianych im zarzutom, dwu innych przyznało się do części z nich i złożyło zeznania obciążające pozostałych.

Dziś zeznania złożyli ostatni świadkowie, swoją końcową mowę wygłosił równiez prokurator. Zarządał w nich wieloletnich wyroków więzienia dla trójki oskarżonych, którzy nie przyznali się do winy i podczas dochodzenia odmówili współpracy z władzami oraz ograniczenia wolności dla tych, ktorzy złożyli zeznania obciążające towarzyszy. W szczególności prokurator zarządał: dla Nikołoja Diedkowa – 6 lat więzienia o zaostrzonym rygorze, dla Aleksandra Franckiewicza – 5 lat więzienia o zaostrzonym rygorze, dla Igora Oliniewicza – 9 lat więzienia o zaostrzonym rygorze, dla Maksyma Wietkina – 4 lat ograniczenia wolności i dla Eugeniusza Siliwonczyka 3 lat ograniczenia wolności.
W sądzie trwają przemówienia obrońców. Ogłoszenie wyroku 27 maja o godzinie 14:00

Na białoruskich Indymediach znaleźć można bezpośrednią relację z mińskiego procesu.