Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

A+ R A-

USA: Agent FBI odpowiedzialny za zabezpieczenia Firefoxa?

Justin Samuel w filmie promującym wydanie nowej wersji przeglądarki Firefox Justin Samuel w filmie promującym wydanie nowej wersji przeglądarki Firefox
Jak wynika z informacji, opublikowanych na stronach amerykańskiego Earth First! osoba odpowiedzialna za zabezpieczenia nowej wersji przeglądarki internetowej Firefox 4.0 i występująca w materiałach wideo promujących nowy program została zidentyfikowana jako Justin Samuel, agent FBI umieszczony wśród aktywistów amerykańskiego Animal Liberation Front (ALF), którego zeznania doprowadziły w roku 2000 do skazania na karę więzienia Petera Younga, jednego z działaczy ALF.

Justin Samuel, zanim podczas rozprawy przeciwko ALF złożył liczące 86 stron zeznania, które doprowadziły do skazania Younga na karę więzienia w roku 1997 wspólnie z nim brał udział w przygotowaniu serii ataków na farmy norek w stanach South Dakota, Iowa i Wisconsin podczas których aktywiści ALF uwolnili tysiące zwierząt. Po tych wydarzeniach Justin Samuel jako pierwszy z całej grupy został aresztowany przez policję, i wzamian za skrócenie wyroku złożył zeznania obciążające Younga.

Po wewnętrznym dochodzeniu aktywiści doszli do wniosku, że od początku swej aktywności w szeregach ALF Samuel współpracował z FBI, przekazując tej agencji informacje o działaniach i strukturze radykalnego ruchu na rzecz praw zwierząt.

Samuel, który w międzyczasie ukończył wydział informatyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley został w zeszłym tygodniu rozpoznany przez Younga na filmie wideo promującym nową wersję Firefoxa, w którym występuje jako osoba odpowiedzialna za zabezpieczenia w tej przeglądarce.

Więcej informacji na:
http://www.voiceofthevoiceless.org/
http://earthfirstnews.wordpress.com/2010/12/22/mozilla-gets-alf-snitch-t...

Wideo promujące Firefoxa 4.0 z udziałem Justina Samuela na:
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/4.0b7/firstrun/
Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.