Grecja: Oskarżeni w sprawie Walki Rewolucyjnej na wolności

W środę trzech z sześciu anarchistów, aresztowanych pod zarzutem przynależności do organizacji partyzantki miejskiej Walka Rewolucyjna zostało wypuszczonych na wolność. Powodem ich uwolnienia był całkowity brak dowodów na ich przynależność do grupy. Mimo to cała trójka będzie miała wytoczone procesy, gdyż uwolnienie nie oznacza automatycznego wycofania oskarżeń wobec nich.

Wśród uwolnionych są: Christoforos Kortesis, Sarantos Nikitopoulos i Vaggelis Stathopoulos. Cała trójka musiała wpłacić kaucje, ma też zakaz opuszczania kraju i obowiązek meldowania się na posterunkach policji w miejsu zamieszkania.
Na podstawie: www.occupiedlondon.org/blog
F.A. Łódź

Początki działalności Federacji Anarchistycznej Łódź sięgają końca lat osiemdziesiątych i działającej w mieście Pomarańczowej Alternatywy.  Akcje w owym czasie skupiały się głównie na organizacji happeningów i  demonstracji  mających na celu zwiększenie zakresu swobód obywatelskich i dyskredytację ówczesnych  władz. Po okresie przemian systemowych łódzcy anarchiści skoncentrowali swoje działania wokół tematów ekologicznych i antymilitarystycznych, organizując demonstracje i wydając własne pismo „Ortodox”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych łódzcy działacze poszerzają zakres swoich zainteresowań o tematy pracownicze (współtworząc związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza), antyrasistowskie (demonstracje, konferencje, organizacja akcji Kolorowa Tolerancja), ekologiczne (pokazy filmowe i pikiety).  Osobną działalnością stanowi organizowana od 10 lat akcja rozdawania najbiedniejszym mieszkańcom naszego miasta darmowych posiłków (Food not Bombs), których udało się już wydać ponad 30 tysięcy.  W chwili obecnej działacze Federacji Anarchistycznej Łódź uczestniczą również w działaniach innych grup wolnościowych i ekologicznych w Łodzi.