Wielka Brytania: Bank zwalnia z pracy za ujawnienie pensji prezesa

Pracownica brytyjskiego banku Lloyds TSB została dyscyplinarnie zwolniona z pracy za to, że ujawniła zarobki swojego szefa. 37-letnia Stephanie Bon napisała na swoim profilu na Facebooku:: "Dyrektor LBG zarabia 4 tys. funtów za godzinę. Ja 7 funtów. Oto sprawiedliwość". Gdy tylko jej przełożeni dowiedzieli się o wpisie na portalu, wyrzucili Bon z pracy.

Kobieta uważa, że została niesprawiedliwie potraktowana z powodu czegoś, co było - jej zdaniem - jedynie pogawędką za znajomymi poza pracą. Podkreśliła, że nie ujawniła żadnych tajemnic, jednak - jak komentuje "Daily Mail" - jej szefowie nie byli skłonni do przebaczenia.
Najpierw odwiedził ją kierownik jej grupy, który zapytał, czemu wypisuje takie rzeczy. Kolejną wizytę złożył manager, który powiedział, że oczernia ona firmę.

- Ciężko jest stracić pracę. Na szczęście miałam moich przyjaciół i rodzinę, którzy byli tu by mi pomóc - powiedziała była już pracownica Lloyds TSB.
F.A. Łódź

Początki działalności Federacji Anarchistycznej Łódź sięgają końca lat osiemdziesiątych i działającej w mieście Pomarańczowej Alternatywy.  Akcje w owym czasie skupiały się głównie na organizacji happeningów i  demonstracji  mających na celu zwiększenie zakresu swobód obywatelskich i dyskredytację ówczesnych  władz. Po okresie przemian systemowych łódzcy anarchiści skoncentrowali swoje działania wokół tematów ekologicznych i antymilitarystycznych, organizując demonstracje i wydając własne pismo „Ortodox”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych łódzcy działacze poszerzają zakres swoich zainteresowań o tematy pracownicze (współtworząc związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza), antyrasistowskie (demonstracje, konferencje, organizacja akcji Kolorowa Tolerancja), ekologiczne (pokazy filmowe i pikiety).  Osobną działalnością stanowi organizowana od 10 lat akcja rozdawania najbiedniejszym mieszkańcom naszego miasta darmowych posiłków (Food not Bombs), których udało się już wydać ponad 30 tysięcy.  W chwili obecnej działacze Federacji Anarchistycznej Łódź uczestniczą również w działaniach innych grup wolnościowych i ekologicznych w Łodzi.