Grecja: Morze wyrzuciło zwłoki kolejnych imigrantów

W poniedziałek rano na plaży w okolicy portu Souda na Krecie straż przybrzeżna odnalazła zwłoki trzech kolejnych obywateli Bangladeszu, którzy w sobotę 5 marca wyskoczyli za burtę statku „Ionian King" by uniknąć deportacji do kraju pochodzenia.

Do tragedii doszło, gdy wiozący ewakuowanych z Libii obcokrajowców zbliżał się do portu Souda w nocy 5 marca tego roku. W obawie przed zatrzymaniem 49 obywateli Bangladeszu, jacy znajdowali się na jego pokładzie wyskoczyło za burtę. 35 z nich zdołano uratować, 3 zginęło a 11 uznano za zaginionych – ciała 3 spośród nich morze wyrzuciło wczoraj na plażę.
F.A. Łódź

Początki działalności Federacji Anarchistycznej Łódź sięgają końca lat osiemdziesiątych i działającej w mieście Pomarańczowej Alternatywy.  Akcje w owym czasie skupiały się głównie na organizacji happeningów i  demonstracji  mających na celu zwiększenie zakresu swobód obywatelskich i dyskredytację ówczesnych  władz. Po okresie przemian systemowych łódzcy anarchiści skoncentrowali swoje działania wokół tematów ekologicznych i antymilitarystycznych, organizując demonstracje i wydając własne pismo „Ortodox”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych łódzcy działacze poszerzają zakres swoich zainteresowań o tematy pracownicze (współtworząc związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza), antyrasistowskie (demonstracje, konferencje, organizacja akcji Kolorowa Tolerancja), ekologiczne (pokazy filmowe i pikiety).  Osobną działalnością stanowi organizowana od 10 lat akcja rozdawania najbiedniejszym mieszkańcom naszego miasta darmowych posiłków (Food not Bombs), których udało się już wydać ponad 30 tysięcy.  W chwili obecnej działacze Federacji Anarchistycznej Łódź uczestniczą również w działaniach innych grup wolnościowych i ekologicznych w Łodzi.