„INNY MEKSYK: INNE SNY. Opowieści zapatystów” - redakcja Barbara Prądzyńska

Wreszcie wychodzi książka nad którą tak długo pracowaliśmy i na którą tak wielu czeka. Od czwartku ( 04.12) będziemy ją do was rozsyłać jeszcze cieplutką z drukarni, a już teraz możecie na nią składać zamówienia taniej, w przedpłacie.

„INNY MEKSYK: INNE SNY. Opowieści zapatystów” to na gruncie polskim pierwsza próba opowiedzenia historii i teraźniejszości tego społeczno – politycznego ruchu, w całej palecie barw i znaczeń, jakie sobą reprezentuje. Publikacja zawiera nie tylko starannie wybrane słynne deklaracje i odezwy z Dżungli Lakandońskiej, opowiadania Marcosa oraz ukazujący „zapatyzm w praktyce dnia codziennego” wywiad z Podkomendantem, ale też dużo więcej. Niejako druga część książki, równie ważna, to bowiem teoretyczne spojrzenie – polityczne, kulturowe, językowe – niezwykłego świata meksykańskich Indian, owocu 500 lat różnych form wyzysku. Znakomici akademicy – czasem i praktycy (jak John Berger, który wybrał się do Chiapas, by porozmawiać z Podkomendantem i naszkicować jego portret) – w różnych formach, od tekstu naukowego przez popularny po niemal literacki esej, przybliżają konteksty kulturowe i polityczne współczesnego zapatyzmu. Dzięki temu otrzymujemy swoiste kompendium, komplementarne spojrzenie na świat tego wciąż żywego ruchu oporu wobec wszelkich formom ucisku.

Polecamy wam facebooka publikacji gdzie znajdziecie sporo informacji zwiazanych z walką Zapatystów