Kraków: Ochotniczy chór rewolucyjny zaprasza na próby

Pieśni rewolucyjne, buntownicze, marzycielskie twórczo ożywia nowo powstały Krakowski Chór Rewolucyjny. Wszystko po to by wskrzesić tradycję wspólnego śpiewania podczas wolnościowych demonstracji.

Pieśni polskie, ale również hiszpańskie, niemieckie, żydowskie, rosyjskie, ukraińskie, czeskie, może i francuskie. Te mówiące o niedoli, ale i te, które chwalą lepszy świat konstruowany dzięki wspólnej pracy i walce. Pomoże nam w tym kapelmistrzyni znająca się na Sprawie.

Pamiętajcie, na początku nie liczy się tembr głosu “a bojowy duch zaczerpnięty z pism Bakunina!”  Niech chór rewolucyjny stanie się twórczym uzupełnieniem Krakowskich Rytmów Oporu towarzyszącym nam na wielu demonstracjach.

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.