Łódź: Zabraknie środków na aktywizację bezrobotnych

Z powodu drastycznej redukcji środków, przeznaczonych z państwowego Funduszu Pracy na aktywizację zawodową bezrobotnych w Łodzi w nowym roku jedynie 3000 łódzkich bezrobotnych będzie mogło skorzystać z programów, umożliwiających podnoszenie kwalifikacji i znalezienie nowej pracy. W zeszłym roku z programów aktywizacyjnych skorzystało 11000 osób, jednak w porówaniu z 51 milionami złotych przekazanych na ten cel z budżetu państwa w roku 2010 w tym roku środki na aktywizację wynoszą jedynie 15 milionów.

Na problem zwrócili uwagę łódzcy radni SLD, którzy zwrócili się do prezydent miasta o interwencję w Ministerstwie Pracy. Środki na aktywizację zawodową łódzkich bezrobotnych padły ofiarą „antykryzysowej" polityki rządu. Zdaniem samorządówców lewicy nie ma szans, by brakujące 33 miliony złotych na ten cel mogłoby być przeznaczone z budżetu miasta.