Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

A+ R A-

Łódź: Ciągle niespokojnie na Piotrkowskiej 235

Mieszkańcy ul. Piotrkowskiej 235 nie ustępują w walce z prezesem spółdzielni i deweloperem wycinającym drzewa na zielonym skwerze w centrum Łodzi. Wczoraj znów było gorąco, gdy pracownicy inwestora w asyście 50 ochraniarzy próbowali stawiać płot ogradzający sporny teren. Doszło do przepychanek, a policja zatrzymała jednego mężczyznę, który w zamieszaniu uderzył policjanta sądząc, że to ochroniarz (ich mundury są do siebie bliźniaczo podobne). Dzisiaj zorganizowana została pikieta pod Urzędem Wojewódzkim, w czasie której protestujący domagali się podjęcia natychmiastowej działań zmierzających do zablokowania inwestora i zaprzestania wspierania przez policję firmy budowlanej (której pracownicy są ochraniani mimo łamania prawa).

Postawa mieszkańców Piotrkowskiej 235 i grupki łodzian, którzy się do nich przyłączyli, zasługuje na najwyższy szacunek. Mimo nękania przez dewelopera, prezesa spółdzielni, ochraniarzy i policję, nie ustępują w walce i wszelkimi możliwymi sposobami chcą doprowadzić do ocalenia zielonego skweru nie tylko dla siebie, ale i dla wszystkich mieszkańców miasta.

Film z wczorajszej próby stawiana ogrodzenia: http://expressilustrowany.pl/konflikt-o-skwer-znow-doszlo-do-przepychane...

Przypominamy również o stronie protestu: http://www.facebook.com/Ratujmy.skwer.przy.Piotrkowskiej
Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.