Nowy numer "Jasnej Polany"

Dziś w sieci pojawił się piąty już numer Jasnej Polany - czasopisma
dotykającego między innymi kwestii swobód obywatelskich i osobistego
rozwoju. W numerze znajdziecie:

"Słowem wstępu"
"Królestwo Boga jest w tobie" Lew Tołstoj
"Aby Ameryka żyła, Europa musi umrzeć" Russell Means
"O znaczeniu stowarzyszeń" Edward Abramowski
"Znaczenie konfederacjonizmu" Murray Bookchin
"Życie w rewolucyjnej Barcelonie" Manolo Gonzales
"Posiadanie i bycie w doświadczeniu codziennym" Erich Fromm
"Podróż" Marcin Kreczmer

link do pobrania:

Twórca pisma zaprasza do współpracy tłumaczy z angielskiego (nawet na
jednorazową współpracę).
F.A. Łódź

Początki działalności Federacji Anarchistycznej Łódź sięgają końca lat osiemdziesiątych i działającej w mieście Pomarańczowej Alternatywy.  Akcje w owym czasie skupiały się głównie na organizacji happeningów i  demonstracji  mających na celu zwiększenie zakresu swobód obywatelskich i dyskredytację ówczesnych  władz. Po okresie przemian systemowych łódzcy anarchiści skoncentrowali swoje działania wokół tematów ekologicznych i antymilitarystycznych, organizując demonstracje i wydając własne pismo „Ortodox”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych łódzcy działacze poszerzają zakres swoich zainteresowań o tematy pracownicze (współtworząc związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza), antyrasistowskie (demonstracje, konferencje, organizacja akcji Kolorowa Tolerancja), ekologiczne (pokazy filmowe i pikiety).  Osobną działalnością stanowi organizowana od 10 lat akcja rozdawania najbiedniejszym mieszkańcom naszego miasta darmowych posiłków (Food not Bombs), których udało się już wydać ponad 30 tysięcy.  W chwili obecnej działacze Federacji Anarchistycznej Łódź uczestniczą również w działaniach innych grup wolnościowych i ekologicznych w Łodzi.