34 numer pisma "Inny Świat" w sprzedaży

Do Empików i niezależnych dystrybucji trafił właśnie kolejny, pierwszy w 2011 roku numer kwartalnika anarchistycznego „Inny Świat’. To wydanie najstarszego polskiego czasopisma poświęconego idei i praktyce współczesnego anarchizmu zdominowały tematy związane z grudniową konferencją naukową poświęconą historii i współczesności polskiego ruchu anarchistycznego, zorganizowaną w Pobierowie przez Uniwersytet Szczeciński, jak również z (anty)imigracyjną polityką Unii Europejskiej i walczącym z nią ruchem na rzecz wolności migracji. Poza tym nowy „Inny Świat” opisuje szeroko jesienną falę protestów studenckich, jaka przelała się przez Europę i działania polskiego ruchu na rzecz praw zwierząt podczas ostatniego sezonu polowań. Zawartość nowego numeru pisma uzupełniają felietony stałych współpracowników pisma.

SPIS TREŚCI:
Słowem wstęp
Żeton - Galerniczki i furie
Wila - Targi wydawnictw anarchistycznych w Londynie
Janusz K. Krawczyk - W Pobierowie o anarchizmie
"Idea anarchizmu ma się bardzo dobrze" - Natalia Królikowska rozmawia z dr Radosławem Skryckim
"Ruch który nie zna własnej historii, skazany jest na porażkę" - Rozmowa z Michałem Przyborowskim
Jędrek - W Białowieży przeciwko polowaniom
Zobaczyć i przestać - rozmowa z Zenonem Kruczyńskim
Karina Nowicka - Farba znaczy krew
"Nie czuję się polakiem, interesuje mnie wolność moja i innych istot w każdym zakątku świata" - wywiad z polskim anarchistą-emigrantem
Anarchistyczny Czarny Krzyż