Akcja przeciw deportacji Khasha-Erdene Batdavaa i jego rodziny

Rodzina Batdavaa mieszka w Polsce od 2000 roku. Rodzice wraz z trojgiem dzieci, w wieku 10, 20 i 23 lat są bardzo zżyci z poznanymi tutaj ludźmi. Najmłodszy Karol urodził się w naszym kraju i uznaje Polskę za swoją ojczyznę. Żadne z nich nigdy nie miało konfliktu z prawem.

Karol jest obecnie w 4-tej klasie szkoły podstawowej. Nie zna kultury i obyczajów Mongolii, językiem mongolskim posługuje się słabo.

Średni syn, Oyun - Od, zwany Otko, niedawno napisał maturę i studiuje obecnie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Najstarszy syn, Khash – Erdene, czyli Hasz, jest tuż po obronie pracy inżynierskiej na krakowskim AGH. Ma tutaj wielu przyjaciół, którzy podjęli próbę powstrzymania deportacji jego rodziny.

Jargal Jambaa jest biegłą tłumaczką z języka mongolskiego. Wykonuje pracę dla takich urzędów i instytucji jak Sądy Powszechne, Policja i Straż Graniczna. Jest jedyną tłumaczką z tego języka w obrębie południowej Polski.

Cała rodzina jest mocno ze sobą związana emocjonalnie i gospodarczo. Nie jest możliwe, aby zostali rozdzieleni.

Wszyscy członkowie rodziny z wyjątkiem Oyun – Oda zostali wywiezieni do Ośrodka dla Uchodźców w Przemyślu. Zostały im zabrane wszelkie rzeczy osobiste, kontakt z osobami z zewnątrz jest niezwykle utrudniony. Nie chcemy dopuścić do ich deportacji. Staramy się nie myśleć, że możemy już nigdy nie zobaczyć naszych przyjaciół. Z tego też powodu prosimy o wszelkie możliwe wsparcie. Będziemy kontynuować akcję dopóki nie uzyskamy naszego celu : OBYWATELSTWA POLSKIEGO DLA CAŁEJ RODZINY BATDAVAA !!!

Bardzo prosimy o podpisanie umieszczonej na stronie petycji oraz o rozesłanie jej do znajomych.

Z góry dziękujemy za pomoc!

Koledzy i przyjaciele rodziny Batdavaa

Więcej informacji: http://dlakhasha.strefa.pl/

Petycja: http://www.petycjeonline.pl/petycja/obywatelskie-pismo-interwencyjne-w-sprawie-wstrzymania-deportacji-i-umozliwienia-legalnego-pobytu-na-terytorium-rzeczpospolitej-polskiej-rodziny-batdavaa/132