Pierwszy numer ulicznej gazety anarchistycznej A-TAK.

Przypominamy, że kilka dni temu ukazał się pierwszy numer ulicznej gazety anarchistycznej A-TAK.

Znajdziecie w niej teksty dotyczące zbliżających się wyborów parlamentarnych, imigrantów i punktu widzenia anarchistów na marzenia państwa o silnej armii. Jako, że wydanie gazety zbiegło się z 21 urodzinami poznańskiego skłotu Rozbrat, nie zabraknie również artykułu na temat tego miejsca i niektórych inicjatyw organizowanych w jego ramach. Znajdziecie tu również zarys krytyki aktywizmu miejskiego i kilka słów prawdy o prawach pracowniczych i nacjonalizmie. Nie zapomnieliśmy też o kulturze – przygotowaliśmy dla was tekst o Jeanie Vigo, anarchiście i wybitnym reżyserze, który miał ogromny wpływ na rozwój kina. To wszystko i wiele więcej w pierwszym numerze pisma A-TAK.

Nazwa naszej gazety nie jest przypadkowa. Nawiązuje ona bowiem do anarchistycznego pisma, które ukazywało się w latach 1999-2004. Czujemy się ideowymi a szczególnie praktykującymi, choć w zmieniającej się ciągle rzeczywistości, spadkobiercami i kontynuatorami tego ważnego pisma.

Nie jest to jednak jego wierna kontynuacja – zarówno forma wydania, jak i zawartość obydwu pism jest różna. Nie zrywamy jednak całkowicie z naszym poprzednikiem, znajdziecie więc tu sporo punktów wspólnych.

Jeśli chcielibyście zajrzeć do wcześniej ukazującego się pisma A - TAK, zapraszamy do archiwum anarchistycznego, które znajduje się na skłocie Rozbrat w Poznaniu. Tymczasem zaczynamy przygotowanie kolejnego numeru, a wam życzymy udanej lektury.

Zachęcamy do współpracy i włączenia się w kolportaż gazety oraz do kierowania wszelkich uwag na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Owocnej i inspirującej lektury.
Do A-TAK-u!

Kolektyw redakcyjny