Jesteś tu: Start / Artykuły / Serwis informacyjny /

Anarchizm i chrześcijaństwo - broszura na ŚDM

W Krakowie trwają Światowe Dni Młodzieży. Impreza została zorganizowana bez pytania mieszkańców i mieszkanek o zdanie oraz poszła na nią góra publicznych pieniędzy. Mimo to przyniosła wraz z sobą kilka pozytywnych doświadczeń, okazało się, że postulowane przez stronę społeczną zmiany są możliwe! Ograniczono ruch samochodowy w Krakowie, dotychczas nieprzyjazne dla pieszych Aleje zmieniono w aleję spacerową, urzędnicy zainteresowali się stanem zieleni miejskiej i uporządkowali ją nawet w dzielnicach oddalonych od centrum.
Tak jak spodziewała się strona społeczna ŚDM nie przyniosły kapitalistom spodziewanych zysków, do Krakowa przyjechało mniej pielgrzymów niż wskazywały początkowe szacunki, wiadomo już że impreza nie "zwróci" się miastu.
Przyjazd dużej grupy osób do miasta postanowiliśmy potraktować jako okazję do zainteresowania przyjezdnych anarchizmem. Stworzyliśmy broszurę traktującą o związkach anarchizmu z chrześcijaństwem.

Wersję polską znajdziecie pod linkiem: http://bit.ly/2alFGFC

A angielską tutaj: http://bit.ly/2aEk9eb

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Więcej z tej kategorii: « 1% podatku - 100% anarchii