Federacja Anarchistyczna przyłączyła się do Porozumienia 11 Listopada

(Redakcja)
Blokada marszu nacjonalistów w 2010 r. Blokada marszu nacjonalistów w 2010 r.
Podczas warszawskiego spotkania Porozumienia 11 Listopada ogólnopolska Federacja Anarchistyczna przystąpiła do koalicji, organizującej tegoroczną blokadę marszu neofaszystów i środowisk skrajnej prawicy w Warszawie w dniu polskiego święta niepodległości.

Uczestnicy i sekcje Federacji Anarchistycznej już w latach ubiegłych brali aktywny udział w warszawskich blokadach neofaszystowskich marszy, jak i w pracach koalicji organizującej te wydarzenia.

Przystąpienie FA do Porozumienia 11 Listopada stanowi więc formalne potwierdzenie antyfaszystowskiej postawy, jaka od początku jej istnienia cechuje FA, stwarzając przy tym szansę na dalsze poszerzenie współpracy między FA a środowiskiem antyfaszystowskim.

Federacja Anarchistyczna wzywa swych uczestników i zwolenników do przybycia do Warszawy w dniu 11 listopada i wzięcia aktywnego udziału w blokadach marszu skrajnej prawicy ulicami miasta.

W związku z przystąpieniem do Porozumienia 11 Listopada FA przyjęła poniższe stanowisko:

Występujemy przeciwko nacjonalizmowi, rasizmowi i innym ideologiom dyskryminującym jakiekolwiek grupy społeczne, starającym się przekonać członków społeczeństwa, że istnieją wspólne interesy grup rasowych czy narodowych. Według nas, wyżej wymienione idee służą klasie rządzącej jako narzędzie podziału społeczeństwa i podtrzymania własnej dominacji.

Faszyzm, był od samego swego początku oparty na przemocy i militarnej organizacji formą reakcji przeciwko wszelkim zmianom społecznym, politycznym, ekonomicznym czy obyczajowym związanym z rozwojem społeczeństw. Dlatego bycie antyfaszystą nie oznacza odmawiania komukolwiek prawa do własnych poglądów, jest natomiast formą samoobrony społeczeństwa przed tym siłą, które przemocą próbują powstrzymać jego historyczny rozwój i wtłoczyć je przemocą w dawno porzucone formy organizacji społecznej, politycznej, ekonomicznej czy kulturowej.

Faszyzm nie przejdzie!
Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ostatnie od Redakcja

W górę