Betlejem Poznańskie na Średzkiej

Po raz dwunasty Miasto Poznań zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów na Betlejem Poznańskie. Już dziś, ale szczególnie od stycznia, na ulicy Średzkiej będzie można zobaczyć jak w wyjątkowych warunkach eksmitowani lokatorzy spędzać będą zbliżające się święta roku pańskiego 2012. Będziecie mogli poczuć niezwykłą magię polityki Ryszarda Grobelnego.

Monitoring i obozowe reflektory zamiast choinkowej iluminacji zdobią osiedle kontenerowe na Średzkiej. Prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny w innowacyjny sposób, za pomocą telefonu komórkowego i numeru do dyrektora ZKZL, Jarosława Pucka, kontroluje sytuację na tej ulicy. W przyszłości może nawet zostanie tam założony bezprzewodowy system inteligentnych instalacji o nazwie FIBARO, który umożliwia sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi zarówno w obiekcie jak i na posesji właśnie z telefonu komórkowego.

A wszytko to w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wykluczenia i Nienawiści Klasowej. Dzięki niemu być może będziemy mogli już w przyszłym roku obserwować, jak walczą ludzie z zimnem by przetrwać i nie zamarznąć. Dla wytrwałych świąteczna paczka od Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Sponsorem konkursu jest ENEA.

Warto podkreślić, że w związku ze zbliżającym się UEFA EURO 2012TM lokatorzy, którzy zamarzną z futbolówką, będą premiowani dodatkowymi punktami odpustu.

Na mieście pojawiły się billboardy zapraszające na Betlejem Poznańskie autorstwa anarchistów z manuFAktury.

Wesołych Świąt Mieszczuchy!
F.A. Poznań

Aktywność poznańskiej sekcji FA stanowi szeroki wachlarz działań.

Z jednej strony są to różnorakie formy protestu i agitacji. Można by określić ten rodzaj aktywności jako aktywność doraźną. Charakteryzuje się ona "zewnętrznym" przesłaniem naszej grupy. Działalność ta daje nam możliwość wyrażenia swojego zdania, jest formą nacisku na władzę i inne instytucje oraz stanowi dla nas czynnik propagandowy. W tym zakresie działań mieszczą się zarówno akcje spektakularne takie jak demonstracje, happeningi, akcje bezpośrednie jak te mniej: petycje, plakaty, pisma etc.

Z drugiej zaś staramy się budować naszą rzeczywistość poprzez kreowanie świadomości na co dzień. Tworzymy wolnościową społeczność, która podejmuje działania na rzecz oddolnego, niezależnego i samorządnego życia. Działalność ta jest oparta o Rozbrat nadający grupie charakter stabilny. Federacja Anarchistyczna w roku 1997 otworzyła tu Bibliotekę Wolnościową, a w 2000 Klub Anarchistyczny gdzie znajdują się również biuro FA sekcja Poznań
O aktywności tej stabilnej wynikającej głównie z posiadania swojego miejsca można by pisać jeszcze bardzo dużo. Przede wszystkim Rozbrat daje nam możliwość bezpośredniego i łatwego kontaktu miedzy ludźmi. W oparciu o to miejsce możemy spotykać się z ludźmi mającymi podobny stosunek do otaczającego świata, rozmawiać, dyskutować, pomagać.

Strona www: www.rozbrat.org E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.