Strajk to i tak by było dziś za mało!

Gdy blakną wyborcze kłamstwa któryś z kolei wyborów wyłania się ponura rzeczywistość.
Ludzie którzy przepracowali całe swoje życie - pracować będą prawie aż po sam jego kres. Niepewni są swych dni ostatnich bo to co zwą systemem emerytalnym nie budzi dziś żadnego zaufania.
Chorzy miesiącami czekają w kolejkach na badania i wizytę u specjalisty Bo to co zwą służbą zdrowia służy tylko bogatym.
Młodzi ludzie kończą szkoły stając wobec życia pozbawionego przyszłości. Szans na stałą pracę , własne mieszkanie, samodzielność. Bowiem to co zwą ekonomią służy tylko powiększaniu zysku tych którzy i tak są dostatecznie bogaci.
Ci którzy jeszcze pracują - pracują na coraz gorszych warunkach. Realia zatrudnienia sięgnięty wzorców XIXw. Praca na czarno, na umowach śmieciowych, za głodowe stawki to codzienność.
Kraj z trudem odbudowany po wojnie, majątek wypracowany przez pokolenia trafił w ręce nielicznych - najbardziej bezwzględnych.
Światowa gospodarka mimo ze potrafiła by zaspokoić wszelki potrzeby trwa w kryzysie i będzie w nim trwała gdyż jest to kryzys sprzeczności wynikający z jej wewnętrznej logiki. Miedzy zwiększaniem zysków i sprzedaży a redukcją kosztów i zatrudnienia.
 Na 11 września jeszcze istniejące związki zawodowe wezwały do strajku generalnego. Następnie przerażone własną odwagą zamieniły go na :”Dni protestu” . Jednak by jakikolwiek protest był skuteczny musi być powszechny i groźny dla władzy i jej mocodawców z międzynarodowego kapitału. Wszelkie bowiem półśrodki mszczą się po wielokroć.  Wziąć w nim powinni udział nie tylko ci szczęśliwcy którzy mają jeszcze stałą pracę w budżetówka i zakłady przemysłowe gdzie związki zawodowe mają się dobrze, ale także ci którzy pracują na umowach śmieciowych, samo zatrudnieni, bezrobotni i uczący się. Mieszkający na wsi, w  miasteczkach i miast.
 Na pewno nie może się ograniczać do historycznych gestów -  wywieszania flag i chorągiewek.
 Strajk więc udał by się tylko wtedy gdy wymknął by się spod kontroli i objął swym zasięgiem wszystkie wywłaszczone i zmarginalizowane grupy społeczne !!!
 Powinien polegać na blokadach dróg, portów, lotnisk, przejść granicznych,, blokadach urzędów państwowych i samorządowych,  mediów, siedzib firm, centrów miast i centrów handlowych.  Tak bowiem można uderzyć w newralgiczne miejsca współczesnego systemu - transport, propagandę i informację. W tedy UE, Banksterzy wszelkiej maści będą skłoni do ustępstw gdy ich potęga i zyski zostaną podważone.
Nie dla spektaklu na użytek wyborczych sondaży i gry pozorów!
Im wcześniej zrozumiemy ze nie ma innej drogi niż walka o swe prawa tym lepiej!
Uwolnijmy się z marazmu i beznadziei !!!
Odzyskajmy nasze życie !!!

„sekcja Częstochowa”