Kraków: Batdavaa zostaną w Polsce

Pochodząca z Mongolii rodzina Batdavaa otrzyma zgodę Urzędu ds. Cudzoziemców zgodę na pobyt tolerowany w Polsce.

Rodzina, o której w ostatnich tygodniach zrobiło się głośno prawie w komplecie, bez jednego z synów – Oyuna studenta AGH, przebywa w ośrodku dla cudzoziemców w Przemyślu.  Będzie  tam do momentu uprawomocnienia się decyzji.

Na takie pomyślne rozwiązanie z pewnością wpływ miał szum medialny jaki zrobił się w okół rodziny, w tym działaniom krakowskich anarchistów. Władze załatwiając ten jednostkowy przypadek pokazują się w dobrym świetle, jednak ich polityka wobec migrantów nie uległa zmianie. „Forteca Europa” coraz bardziej umacnia swoje granice i brutalnie traktuje tych którzy próbują je przekroczyć. Dlatego warto pamiętać, że sytuacja rodziny Batdavaa to nie jednostkowy przypadek, podobnych lub o wiele bardziej dramatycznych sytuacji jest o wiele więcej.

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.