Jesteś tu: Start / Artykuły / Działania FA /

Apel o działania antymilitarne

Zapraszamy do poparcia i czynnego udziału w kampanii antymilitarnej, która odbędzie się w całym kraju 23-29 marca organizowana przez Federacje Anarchistyczną oraz poparta przez wiele grup i organizacji wolnościowych.
Mamy zamiar ją zorganizować w jednym tygodniu by wspólnie powiedzieć mocnym głosem, że nie zgadzamy się na zwiększone wydatki na zbrojenia. W naszym k-raju gdzie skąpi się na służbę zdrowia, wyższe zarobki i świadczenia dla pracowników oraz emerytów, komercjalizuje się edukację i usługi publiczne, wydaje się ogromne pieniądze na zbrojenia. Wraz z mediami nakręca się fobię wojenną, dzięki czemu na zbrojenia ma
iść jeszcze więcej.
Do tego rozpoczyna się pobór na szkolenia do armii. Włączcie się w naszą kampanie, wykorzystajcie treść ulotki oraz projekt plakatu, dopiszcie nazwę własnej grupy czy inicjatywy. Możecie też zamówić pod tym mailem wydrukowane plakaty: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Niedługo będziemy rozsyłać też gotową do wydruku złożoną ulotkę. Piszcie w jaki sposób możecie wejść w akcję, liczy się każde zaangażowanie od plakatowań, rozdawania ulotek, napisów na murach po pikiety, demonstrację, rozdawanie posiłków potrzebującym w ramach akcji Jedzenie Zamiast Bomb, happeningów , koncertów itp. Rozsyłajcie tą wiadomość jak najszerzej. Prosimy: informujcie lokalne media, a po akcji wyślijcie krótką relację wraz z fotkami i linkami do relacji mediów.

Przyszłość należy do nas,
Precz z militaryzmem!