Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

Jesteś tu: Start / Artykuły / Działania FA /
A+ R A-

Częstochowa: Przeciwko atmomowi.

23 kwietnia na częstochowskich Kwadratach odbyła się pikieta antynuklearna zorganizowana przez Federację Anarchistyczną Częstochowa.Akcja rozpoczęła się krótko po godzinie 14, jednak jeszcze przed jej rozpoczęciem spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem ze strony przechodniów, którzy z ciekawością przyglądali się hasłom na rozkładanych przez nas banerach. W prawie całkowitej większości deklarowali oni pełne poparcie dla naszej inicjatywy, niejednokrotnie dostało się też obecnemu rządowi ;)
Także podczas rozdawania ulotek (które swoją drogą rozeszły się w zadziwiająco szybkim tempie) przeprowadziliśmy wiele zawziętych dyskusji – zarówno z przeciwnikami, jak i zwolennikami budowy elektrowni atomowej w Polsce.
Rozległa wiedza przechodniów na temat energetyki jądrowej mile nas zaskoczyła – atom okazał się być jedną z tych kwestii, w których nie ma miejsca na bierność społeczeństwa.
Wszystkie wymiany zdań były nadzwyczaj serdeczne (osobiście mam nadzieję, że to nie tylko chwilowy wpływ świąt :) i nawet osoby negujące nasze stanowisko umiały wysłuchać do końca argumentów drugiej strony i potraktować je poważnie – czego niestety często brakuje w rozmowach dotyczących zasadności budowy EA w naszym kraju.
Cała pikieta przebiegła spokojnie – możliwe, że dzięki protestowi, który rozpoczęli tamtego dnia policjanci ze śląskich oddziałów prewencji ;)
Za wsparcie akcji dziękujemy aktywistom Federacji Anarchistycznej Śląsk oraz zupełnie przypadkowym osobom :)
Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.