Jesteś tu: Start / Artykuły / Działania FA /

APEL: STOP WYCINCE W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ !

NIE MA KOMPROMISU W OBRONIE MATKI ZIEMI!

Puszcza Białowieska jest jednym z niewielu ostatnich naturalnych lasów. Jakakolwiek wycinka w tak wrażliwym ekosystemie powoduje ogromne straty. Mimo to właśnie teraz na naszych oczach dokonywana jest bezwstydna degradacja w imię zysku i partykularnych interesów!

Rząd PiS z ministrem Szyszko na czele, Lasy Państwowe oraz powiązane z nimi szeregiem biznesowych układów środowiska, chcą podstępem zmieniać Puszczę w kolejną monokulturową uprawę gospodarczą. Od ponad roku nie wahają się w tym celu wprowadzać w błąd ani manipulować informacjami. Ignorując zdanie społeczeństwa, lokalnych mieszkańców, organizacji pozarządowych, naukowców oraz międzynarodowych instytucji.

Od kilku tygodni przeprowadzają wycinkę na niespotykaną dotąd skalę. W Puszczy pojawiły się harwestery – maszyny wycinające 200 drzew dziennie. Wycinki objęły drzewostany ponad 100-letnie, czyli puszczańskie mateczniki. Kolejne nadleśnictwa wprowadzają zakaz wstępu do lasu, by ukryć skalę dewastacji i móc represjonować obrońców Puszczy Białowieskiej.

WZYWAMY DO MIĘDZYMIASTOWEJ, OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI W TERMINIE 9-11.06.

Nastał moment kulminacyjny. Jako anarchiści i anarchistki powiedzmy stanowcze NIE wobec prób przejęcia całkowitej władzy nad lasami! Pokażmy, że nie ma naszej zgody na oddawanie w ręce nielicznej grupy rządzących tego, co stanowi dobro wspólne! Domagamy się zaprzestania działań na szkodę zwierząt i roślin, bo LAS TO NIE FIRMA!

Każda forma zamanifestowania sprzeciwu pod lokalnym biurem PIS-u, siedzibą Lasów Państwowych czy Urzędem Wojewódzkim jest w obecnej sytuacji niezwykle cenna, a wręcz niezbędna! Organizujmy się!

Prosimy o jak najszybszą informację kiedy i w jakich miastach chcecie zrobić akcje. Dokumentujcie swoje działania i prześlijcie materiały. Dzięki temu będziemy mogli zmontować relację.

STOP WYCINCE PUSZCZY!

PRECZ Z SZYSZKODNIKIEM!